+- +-

+-User

Welcome, Guest.
Please login or register.

Forgot your password?

+-Statistiky návštěvnosti

Members
Total Members: 1275
Latest: Josephmar
New This Month: 92
New This Week: 8
New Today: 7
Stats
Total Posts: 154
Total Topics: 111
Most Online Today: 5
Most Online Ever: 65
(Listopad 23, 2018, 09:52:32 dopoledne)
Users Online
Members: 0
Guests: 4
Total: 4

Autor Téma: I. kolo PRV – dotace pro zemědělce a zpracovatele  (Přečteno 2397 krát)

Listopad 09, 2015, 01:36:45 odpoledne

Offline Alena Kožená

• Global Moderator
  • Nový přispěvovatel
  • ID uživatele: 1144
I. kolo PRV – dotace pro zemědělce a zpracovatele
« kdy: Listopad 09, 2015, 01:36:45 odpoledne »
V první polovině října proběhlo I. kolo příjmu žádostí o dotaci z nového Programu rozvoje venkova (PRV). Pro našeho stálého klienta jsem připravovala projekt v operaci 4.2.1 Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů. V přímém přenosu jsem tak měla možnost zhodnotit, zda se představitelé Ministerstva zemědělství, a zejména pracovníci Státního zemědělského a intervenčního fondu (SZIF), poučili z programu pro 2007-2013 a vytvořili pro žadatele přehlednější a konformnější prostředí. Zpětně vzato musím bohužel konstatovat, že se tak ani zdaleka nestalo.
Snad to nejhorší na celých pravidlech prvního kola PRV jsou termíny jednotlivých kroků, které musí žadatel, potažmo SZIF, učinit. Styčným bodem je pro Vás datum ukončení příjmu žádostí  o dotaci - 12. říjen 2015. Od tohoto dne totiž běží další na sebe navazující lhůty – namátkou: do 14 dnů od ukončení bude uveřejněn seznam podpořených projektů, do 21 dnů předložíte přílohy, do 63 odstraníte případné nedostatky – mít na to budete ale jen 14 dnů. Přičemž nezapomeňte předložit kompletní dokumentaci hotového výběrového řízení v rozmezí 16. - 19. týdne od ukončení příjmu, nedostatky v ní odstraňte do 22. týdne, ale máte na to jen 5 dní. Pokud jste tak jako já obětovali značný čas a úsilí počítáním týdnů a dnů a zaznamenáváním všech termínů, abyste náhodou nějaký nezazdili, mám pro Vás "dobrou" zprávu. Vymažte to a začněte znova! Už samotný první termín, který dal SZIF sám sobě – tedy zveřejnění podpořených projektů do 14 dnů, nebyl dodržen. Na straně poskytovatele dotace je to ale v pořádku, pravidla si přece upraví – takže kalendář a tužku do ruky – jsou tu termíny nové – 21, 35, 98 dní, 20. týden, a tak dále, a tak dále.
Skutečnost, že musíte v omezeném čase zrealizovat výběrové řízení na dodavatele ještě před tím, než získáte skutečný příslib dotace vedle této termínové rošády bledne. Třešničkou na dortu je pak situace, kdy jste z daných pravidel tak moudří, že vám nezbývá než se pokusit o konzultaci přímo s pracovníky SZIF. Ale zde pozor! Přestože jsou v pražské centrále SZIF veřejně dáni garanti pro jednotlivé operace včetně kontaktních údajů, nekomunikují. Nejednou se mi stalo, že telefon nikdo nezvedal a na garantem přeposlaný e-mail odpověděla pracovnice odboru komunikace mající ve správě také infolinku SZIF, kterou Vám však zpravidla také nikdo nebere. V podstatě jediné, co funguje je infomail SZIF, jenž Vám poskytne odpověď na Vaši otázku v řádu dnů.
Na druhou stranu lze ocenit elektronické podání většiny dokumentů spojené s žádostí o dotaci. Přesto však jsou moje subjektivní pocity z celého procesu podání poměrně negativní a nemyslím si, že v novém období došlo k nějakému zjednodušení či sjednocení pravidel. Jaké jsou Vaše zkušenosti s I. kolem PRV?

+-Poslední témata

итальянский секс by Josephmar
Včera v 11:11:45 odpoledne

руский секс by Donaldlom
Včera v 08:51:18 odpoledne

3 девушки фото голых by Donaldlom
Včera v 08:47:45 odpoledne

proplácení výdajů práce před projektem by EmilePak
Včera v 04:14:39 dopoledne

Centralizace a poslušnost FÚ by Filipenský Vít
Říjen 02, 2019, 10:22:39 dopoledne

PŘESUNUTO: oot by Filipenský Vít
Srpen 04, 2019, 09:24:02 odpoledne

oot by Shermanquoni
Srpen 04, 2019, 03:18:29 odpoledne

oot by Shermanquoni
Srpen 03, 2019, 12:12:43 odpoledne

Elektronický podpis by Shermanquoni
Srpen 01, 2019, 08:50:18 odpoledne

„V nejlepším zájmu dítěte“ kojenecké ústavy - všichni to vědí, přesto to nejde by Filipenský Vít
Listopad 14, 2018, 11:26:33 dopoledne